Модни гафове от Фестивала в Кан 2017

Модни гафове от Фестивала в Кан 2017

Тази година Фестивалът в Кан отбеляза своята...

5 неща, с които ще „нагорещите” сексуалния си живот

5 неща, с които ще „нагорещите” сексуалния си живот

Не става въпрос за конкретни пози, тъй като при...

Лечение с дестилирана газ

Лечение с дестилирана газ

Ако традиционната медицина смята дадено...

Кейти Пери: Сексът след 30 е удивителен

Кейти Пери: Сексът след 30 е удивителен

Кейти Пери е категорична, че сексът след...

Карибските пирати превзеха боксофиса в САЩ и Канада

Карибските пирати превзеха боксофиса в САЩ и Канада

Петата част на приключенията под името...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот greenfeel » 30 Дек 2009, 21:51

Пазарим си и виждаме, че намалят цената на портокалите. Вземаме си три торбички с портокали, пазарим още 7-8 минути и се запътваме към касата, където забелязваме, че ни таксуват портокалите на старата, по-висока цена. Касиерката ни казва да се обърнем към Информация. Там, като виждат, че е станала грешка, казват, че ще ни върнат разликата в цената. След, като служителката оправя всички формалности, точно преди да ни върне разликата, нейна колежка ѝ казва, че всъщност няма намаление и цената си е старата. В това време над портокалите стои новата намалена цена. Връщаме си портокалите и си вземаме парите.
До тук добре, сгрешили са хората, случва се. На мен обаче ми се налага да постоя още известно време близо до Информация, от където ясно се вижда, че портокалите продължават да си стоят с новата намалена цена. Приближавам се до Информация и питам служителката: "Няма ли да смените цената!", а тя ми казва, че колежката ѝ, която отговаря за това, щяла да си я смени.
Добре - казвам аз - но хората продължават да вземат портокали, мислейки си, че са намалени!
Тя ми отговаря същото.
За 20-те минути, които бях там, доста хора си взеха от "намалените" портокали, но никой освен нас не се оплака. Най-вероятно хората не си поглеждат касовата бележка.
Вие поглеждате ли я?
Тръгнах си, а над портокалите продължаваше да виси намалената цена. След разговор с позната, която следи намаленията и купува предимно от тези стоки, стана ясно, че нерядко се случва намалена стока да продължава да се продава на старата цена. Дали това се дължи на невнимание или не е случайно?
ВНИМАВАЙТЕ, защото фирмите и корпорациите нямат морал и чувства. Тяхната единствена цел е печалбата.

Вече има Фейсбук група Измамени от Кауфланд.
Последна промяна greenfeel на 12 Фев 2011, 12:42, променена общо 2 пъти
Аватар
greenfeel
нов

Мнениеот Millena » 30 Дек 2009, 21:58

На мен ми се случи вчера същото само, че с прясно мляко. Взех кутията и видях, че е не промоция. На касовата бележка, обаче ми е изписана нормалната цена. Ядосах се, но аз съм си виновна, защото я погледнах чак вкъщи и не ми се връщаше. Следващия път ще внимавам.
Аватар
Millena
наш човек

Мнениеот Дия_б » 30 Дек 2009, 22:03

Откакто се опитаха да ме излъжат в една голяма верига винаги си проверявам касовите бележки. И винаги ги хващам :lol: ,оправданието е ,че стават грешки. Е,как веднъж тези грешки не бяха в моя ползва. Начуквали са повече бройки ,отколко аз купувам .А за промоциите няма смисъл да коментираме.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот Stepenwolf » 30 Дек 2009, 22:04

Веднъж си купих чорапи на промоция.Трябваше да са тип "терлик" за маратонки, 41-43 номер :lol: !Като се прибрах, се оказа, че мога да ги ползвам за ръкавици,до лактите,само дето нямаха пръсти!
Лошото беше, че си бях взел 5 чифта...
Скоро не съм стъпвал в този гаден магазин! :lol:
Тялото е Тигър,а Дракон е умът!Нахрани единия,за да запазиш другия!
Аватар
Stepenwolf
кандидат

Мнениеот az_sam » 30 Дек 2009, 22:11

Да и на мене ми се е случвало в този магазин бяха ми маркирали няколко стоки по два пъти, обаче аз това го разбрах в къщи и не исках да се връщам пък и нямаше как да го докажа , че напремер съм взела една лютеница , а са маркирани две, вече много внимавам.
Зад облаците небето винаги е синьо.
www.dimisoft.com
Аватар
az_sam
наш човек

Мнениеот galibg66 » 30 Дек 2009, 22:33

Да и на нас днес ни се слу4и.Взехме кутия бомбони Тримонциум ,а тя 4укнала 3 кутий.После се извини и ги махна.Добре ,4е ги видях навреме.
Прави всичко,което искаш да правиш и остави хората да правят това което искат.
Аватар
galibg66
наш човек

Мнениеот Петра== » 30 Дек 2009, 22:43

Имам история идентична с тази на авторката. Не пазарувам в Кауфланд от една година, но и преди това рядко ми се е случвало.
Миналата година предколедно отидох да разгледам цените в Кауфланд, нали всички разправят колко било по-евтино там, а пък в моето семейство има много именници по това време. Разгледах, но пазарих малко неща и си направих сметката, че трябва да платя около 40 лв. Харесах си един гирлянд, който имаше цена 1,49 лв, разгледах подробно и другите гирлянди от същия вид, защото се колебаех какъв цвят да купя. На касата ми направи впечатление, че сметката ми е около 50 лв. Още там я проверих и видях, че гирлянда е таксуван 11,49 лв. Нищо и никакъв гирлянд, виждала съм за по 5-6 лв много по-красиви! Казах на касиерката, а тя ме препрати на "Информация". Отидох с убеждението, че е станала неволна грешка, но служителките ме увериха, че гирлянда струва 11,49 лв. Е, тогава как избухнах... :twisted: Както беше претъпкан магазина, като отворих едно гърло, да не ме правят на луда, защото много добре видях етикетите, не само на този гирлянд, но и на другите. Служителите се съгласиха да върна гирлянда и да ми върнат парите, но аз вече бях набрала инерция. Онези се опитаха да ме заблудят, че клиентите размествали етикетите, което веднага беше бурно опровергано от мен. Исках от тях да отидат и да сменят етикетите, а те ме контрираха, че нямали хора.
Повиках още малко, позаплаших с това-онова и си отидох.
Та, такива работи. От тогава кракът ми не е стъпвал там и нямам никакво намерение да пазарувам в "Кауфланд".

Тази случка много ме възмути, защото изключително съзнателно и нагло лъжат клиентите. Ако бях пазарила, като бяха пазарили други хора за по 150-200 лв не бих забелязала в момента разминаването с 10 лв.
Аватар
Петра==
наш човек

Мнениеот Ружa » 30 Дек 2009, 22:48

,
Последна промяна Ружa на 22 Юли 2016, 19:39, променена общо 1 път
Ружa
наш човек

Мнениеот Маргарита » 30 Дек 2009, 23:03

Лелее, никога не си гледам касовите бележки. Как ли ме смотват :roll: Между другото, не вярвам в промоции. Убедена съм, че или са с влошено качество, или са си включени в цената. Може и да не съм права, но така мисля.
Маргарита
VIP

Мнениеот az_sam » 30 Дек 2009, 23:05

Маргарита написа:Лелее, никога не си гледам касовите бележки. Как ли ме смотват :roll: Между другото, не вярвам в промоции. Убедена съм, че или са с влошено качество, или са си включени в цената. Може и да не съм права, но така мисля.

Определено си права, в повечето случаи сркоа на годност изтича в момента на закупуването поне на хранителните продукти :D
Зад облаците небето винаги е синьо.
www.dimisoft.com
Аватар
az_sam
наш човек

Мнениеот Ружa » 30 Дек 2009, 23:14

,
Последна промяна Ружa на 22 Юли 2016, 19:40, променена общо 1 път
Ружa
наш човек

Мнениеот Radiana 451 » 30 Дек 2009, 23:18

От както се опитаха да ме излъжат в голяма верига магазини ги следя внимателно,опитаха се да ми таксуват 24 бр.кафе от 100 гр. вместо 2 бр.
Аватар
Radiana 451
нов

Мнениеот liubownica » 30 Дек 2009, 23:39

Маргарита написа:Лелее, никога не си гледам касовите бележки. Как ли ме смотват :roll:

И аз съм в кюпа, ама вече ще внимавам.
Аватар
liubownica
наш човек

Мнениеот RADOST4E13 » 31 Дек 2009, 02:28

Аз пък се старая да им гледам в екранчето с маркираните стоки и следя как и какво ми маркират...Не винаги се сещам да го правя обаче,а колкото до промоциите...Едва ли не трябва като си сложиш в количката промоционална стока,на касата трябва зорко да следиш каква цена му излиза...Това не ви ли напомня на бит пазар?! :x
Изображение
Аватар
RADOST4E13
кандидат

Мнениеот Black Mimsss » 31 Дек 2009, 09:38

Аз почти никога не гледам касовата бележка. :roll: Постоянно пазарувам Кауфланд, защото ми е на 200 метра. Не знам дали са ме меткали по джанката, ама е много възможно при големите сметки. Обаче си спомням един случай, когато на една огромна табела пред магазина пишеше 3 бр. кюфтета и хлебче за 1.49 лв. Приядоха ми се и реших да си купя. Редя се аз и гледам на една друга табелка пише 1.89 лв, а на втора до нея пак 1.49. Питам колко последно струват и продавачките ми казват по-високата цена. При което аз започвам да се разправям с тях да си махнат табелата и да не лъжат хората. Едната отива уж да я махне, другата почва да ми ги опакова и аз я питам колко дължа. Тя ми казва 1.49, а ми маркира 1.89 лв. Как се карах тогава не е истина. Трябваше и управителя да извикам, но беше много студено и се отказах, щото бях с детето и се бяхме намръзнали. Направо ме вбесиха на н-та степен тия измамници. :evil:
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот sher_11 » 31 Дек 2009, 10:11

И аз не гледам сигурно ме лъжат на поразия.Но веднъж ме излъгаха в Метро-вместо 1 ми бяха маркирали 3 комплекта тетрадки и аз го забелязах защото купихме малко неща,но уви у дома го установих и нямаше как да докажа истината.
Ако нещо трябва да се направи,то трябва да се направи много добре.
Memento mori!
Аватар
sher_11
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 31 Дек 2009, 10:21

Не стига , че повечето от стоката им е калпава , но и мамят .... :angry:
Ама хак да ни е , че българинът , като види намалено и загубва разсъдък... :| Всяка година съобщават какви огромни намаления правят големите магазини в Англия...и там хората са на талази , но поне знаят що се бутат..намалението е реално... :nod:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Dale » 31 Дек 2009, 10:28

Леле, момичета, като ви чета и ме побиват тръпки.
Никога не съм обръщала внимание, давам колкото ми поискат на касата защото винаги ходим за повечко неща и не може да му се хване края.
Не прави на другите това, което не искаш да правят на теб!
Аватар
Dale
наш човек

Мнениеот Ivi » 01 Яну 2010, 16:22

Преди ходих да се разправям на Информация, ама цялата галимация ми писна и вече следя маркираните цени на дисплея на касата. Винаги когато маркират не обявената промоционална цена, а по-високата, отказвам стоката и касиерката анулира сумата на място.
Но като цяло Кауфланд си има обичай да практикува играта "Кьорав карти не играе".
Иначе там съм се изумявала, какви нелепи преводи има по етикетите им. На вносната извара плесват етикет "Кварк" / в превод от немски "извара"/, а на зеленчуковия щанд продават "Колраби" /пак в превод от немски "алабаш" или "гулия"/, вносните шоколадови бонбони са накичени с етикет "Пралини" и т.н.
А и не търпят забележки, защото, според думите на отговорника на щанда, стоките си идвали с това наименование по фактура, и той нямал право да ги променя. Хубаво, ама кажи на този, който превежда фактурата, малко да се поограмоти за толкоз години работа.
Аватар
Ivi
приятел

Мнениеот Разумна » 01 Яну 2010, 16:43

В "Елемаг" на касите също лъжат, при това на едро. Една позната разказваше, как при коледното пазаруване мъжът преди тях платил сметка от шестстотин и нещо лева, но спрял след касата и си проверил бележката, докато тя плащала. След което връхлита бесен на мах - касиерката му маркирала шоколадово яйце за 246 лв :shock: Два-три дни по късно на собствения и мъж му маркирали 6 бутилки "Хенеси" вместо 1. Не си играят хората с дребни суми. :evil:
Аватар
Разумна
наш човек

Мнениеот emilifox » 02 Яну 2010, 11:29

Три - четири пъти съм ходила в Кауфланд и колкото пъти съм взела нещо на промоция, после на касата ми го таксуват на нормалната цена.А два пъти взимах месо от там и двата пъти беше вмисирано - първия път намазаха уличните кучета,но втория път го проверих още в магазина и им го върнах. Що се отнася до удрянето в сметката,понеже си нямам спирка на харчовете, си взимам минимум пари - само за това дето съм тръгнала - и обикновено нямам проблеми. Но се е случвало да ме пуснат по пързалката :oops: :lol:
Аватар
emilifox
кандидат

Мнениеот Stepenwolf » 02 Яну 2010, 13:36

Ivi написа:Иначе там съм се изумявала, какви нелепи преводи има по етикетите им. На вносната извара плесват етикет "Кварк" / в превод от немски "извара"/, а на зеленчуковия щанд продават "Колраби" /пак в превод от немски "алабаш" или "гулия"/, вносните шоколадови бонбони са накичени с етикет "Пралини" и т.н.
.

В една от веригите магазини попаднах на следния интересен етикет:
"Хайвер със сьомка"
Бая дълго може да гадае човек,каква е добавката! :lol:
Грешките по етикетите не са само приоритет на големите магазини.За тях често наистина имат пряка вина вносителите,а и в малките магазинчета е смешно и страшно! :roll:
Влизам веднъж в кварталното магазинче за алкохол преди време и що да видя!?Промоция на "Зрънчо".
Етикети:
"Зрънчо с Елка","Зрънчо с Тамагочи",
"Зрънчо с Лазар"
Като изключим алюзията,която човек може да придобие за любовни двойки от всякакъв пол и раса,
:lol: /Както навремето бях срещал в един пасквил-"...великите любовни двойки от древността-Ромео и Жулиета,Самсон и Далила,Содом и Гомора,Маркс и Ленин :wink: .../
последния етикет ми се видя повече от мистериозен! :lol:
Питам аз продавача:
"Що е туй "Зрънчо с Лазар"?Кой е тоя Лазар?"
А той ми обяснява с очевидно неудобство:
"Абе това е,дето с него светкат децата..."
Да ви кажа,успокоих се! :hor:
Тялото е Тигър,а Дракон е умът!Нахрани единия,за да запазиш другия!
Аватар
Stepenwolf
кандидат

Мнениеот skrofla » 02 Яну 2010, 14:23

Нас пък ни метнаха в Пикадили с цената на пармезана... :evil: На етикета пише 5,20 на бележката 15.20. И понеже не бях купувала пармезан преди, не знаех че етикетната цена е съмнително ниска. Но и ние се усетихме чак вкъщи. От тогава гледам етикетите, а на касата нареждам първо продуктите на промоция, за да мога да ги проверя най-напред, а и за да не ги търся из бележката. :evil:
Аватар
skrofla
наш човек

Мнениеот Viv » 02 Яну 2010, 16:53

Няма да забравя как един път ми изчезна една пръчка салам... понеже съм завеяна, помня, че го сложих в количката, после (вероятно) на касата, щото количката се изпразва и ... чак вкъщи, тук салам, там салам .. няма :? Бележки НЕ пазя, не знам дали съм го и платила, ама... все пак не е нещо дребно, да се изгуби...
Най-вероятно след маркирането, касиерката да го е бутнала, някъде долу, докато аз си събирам другите неща...
За да се случват нещата - пишете...
Аватар
Viv
наш човек

Мнениеот tedunco » 05 Яну 2010, 13:14

Аз избягвам да влизам в Кауфланд. Подтискам се там.
Аватар
tedunco
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Споделено